E-ticaret Düzenleme Nedir?

Son yıllarda ülkemizde ve dünyada büyük bir gelişme gösteren e-ticaret sektörü, geleneksel ticaretten farklı, kendine has özellikler barındıran bir dünya oluşturdu. Bu dünyanın kuralları da ticaret sektörüne ait yasalarla bazı noktalarda benzerlik, bazı noktalarda ise farklılıklar gösteriyor. Bir e-ticaret girişimcisinden online alışveriş yapan kullanıcıya kadar sektörün her parçasının bilmesi ve uyması gereken yasalar bulunuyor. E-ticaret Yasası, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği, KVKK, ETBİS, IYS vb. birçok düzenleme artık e-ticaret girişimcilerinin hayatına girdi.

Sizin için Ne Yapabiliriz?

EconTech&Advisory e-ticaret faaliyetleriniz için size bütüncül bir yaklaşımla aşağıdaki hizmetleri sunar;

  •  Faaliyetlerinizin içeriği, hacmi, kapsadığı coğrafyalar vb. Kritlerler bazında e-ticaret yönünde uyması gereken kuralları ve kayıt olması gereken platformları belirler.
  • Web siteniz veya uygulamızda yer alması gereken metinleri hazırlar.
  • E-ticaret hizmeti sunduğunuz sistemin incelemesini gerçekleştirerek herhangi bir açık olup olmadığının denetlemesini gerçekleştirmek
  • E-Ticaret kaynaklı ihtilaflarınız için gereken teknik incelemeleri yapmak.

 

Farkımız & Yöntemimiz

EconTech&Advisory kadrosunda bulunan ve birlikte çalıştığı gerek küresel gerekse yerel bir çok önemli kuruma hizmet vermiş güçlü avukat kadrosu ile yasal uyum hizmetlerini size en üst seviyede sunmaktadır.